W lutym otrzymaliśmy bardzo nietypowe i wymagające zlecenie. Wśród setek zleceń dotyczących tłumaczeń prawniczych i technicznych pojawiła się… powieść. I to nie byle jaka, bo z gatunku fantasy.

 

Właśnie dokonujemy przekładu kolejnych fragmentów… z języka wietnamskiego na angielski.

Read More


Do grona naszych klientów dołączyła niedawno kolejna duża firma. To potężne francuskie przedsiębiorstwo działające na rynku przemysłu maszynowego.

Cieszy nas, że dostrzegają nas i polecają sobie zarówno polscy, jak i zagraniczni przedsiębiorcy. To ogromna motywacja, motor napędowy dla GROY Translations i dowód na to, że warto się starać.

25 lat doświadczenia nie idzie na marne, a każdy nowy dzień przynosi ciekawe doświadczenia i coraz wyżej podniesioną poprzeczkę.

Read More


Kilka tygodni temu mieliśmy okazję współpracować z polskimi przedsiębiorcami w trakcie rozmów biznesowych w… Rzymie. Pojechaliśmy do Wiecznego Miasta, by zająć się przekładem konsekutywnym na język angielski.

Czujemy się zaszczyceni tym, że kolejna firma zaufała naszemu doświadczeniu i złożyła na nasze barki tak dużą odpowiedzialność. Udało nam się sprostać temu zadaniu, ale nie zamierzamy spocząć na laurach.

Read More


W styczniu mieliśmy okazję uczestniczyć w dużej konferencji w Bielsku-Białej. Spore wyzwanie „noworoczne” okazało się nie tylko niezwykle wymagające, ale i pasjonujące.

Wysłaliśmy tam naszych tłumaczy (wraz ze sprzętem), którzy zajęli się przekładem symultanicznym. Po raz kolejny udało nam się sprostać szczegółowym wymaganiom klienta.

 

Read More